Image

Yurtdışı Gıda Gönderimi

Yurtdışı Gıda Gönderimi

Yurtiçinde olduğu kadar bazen yurtdışına yönelik olarak da birtakım ürünleri insanlar göndermeye gereksinim duyabiliyorlar. Hemen her türde ürünün yurtdışına belirli kurallar dahilinde gönderilmesi genel olarak mümkün olabiliyor.

Yurtdışına gıda ürünlerinin gönderimleri konusunda insanlar birçok şeyi merak edebiliyor. Bu nitelikte ürünler, alınacak iyi bir kargolama hizmetiyle en pratik şekilde yurtdışı birçok noktaya en sorunsuz şekilde daima gönderilebilir.

Gıda ürünlerinin taşımacılık sırasında herhangi bir şekilde zarar görmemesi bu noktada oldukça önemli olan hususlardan biridir. Firmamız, sunduğu üstün kalitedeki taşımacılık hizmetleriyle her bakımdan ilgili gıda ürünlerini istenilen herhangi bir noktaya rahatlıkla ulaştırabiliyor.

Dilerseniz kuru gıda, içecek veya diğer ürünleri yurtdışı kargo ile birçok yere ulaştırılması konusunda bizlerden memnun kalacağınız destekler alabilirsiniz.

Yurtdışı Gıda Gönderimi Fiyatları

Yurtdışı gıda kargo ile ürünleri bir engel ve kısıtlama olmadan daima gönderilebilir. Onlara yönelik gönderim fiyatları ise daima bir değişiklik gösterebilir. Ürünleri sayıca miktarları, gönderim yeri ve ağırlıkları gibi bazı unsurlar fiyatların bu noktada belirlenmesine bir olanak verir.

Firmamızdan yurtdışına gıda gönderimi konusunda hizmetler alırken fiyatlar hakkında da en net bilgileri elde edebilmeniz mümkündür. Durum incelemesine göre sizlere ne türde bir ücrete ihtiyaç olduğuna her türde bilgiyi sunarız.

Yurtdışı Gıda Gönderim Süreleri

Yurtdışına meyve, et veya içecek gibi birbirinden farklı türlerde birçok gıda ürününün gönderilmesi olanaklıdır. Bu noktada merak edilenlerden birisi, ürünlerin karşı adrese ne zaman ulaşacağı oluyor.

Bu süreler ülkeye göre değişebilir. Ancak eğer uçakla gıda gönderimleri yapılırsa ilgili süre çok daha kısa bir hale gelir. Halihazırda firmamızda bu yönde bir taşımacılık hizmeti veriyor.

Yurtdışına Meyve Göndermek

Yurtdışına meyve ya da başka gıda ürünlerinin gönderilmesi bazen birçok kişi tarafından isteniyor. Firmalar da birtakım hizmetleri doğrultusunda buna ihtiyaç duyabiliyorlar.

Doğru paketleme ve ısı dengesinin sağlanması gibi çeşitli önlemler alındığında her şekilde yurtdışına meyve gıdası gönderimleri de başarıyla yapılabilir. Firmamızla dilerseniz bu amaç doğrultusunda da görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışı Gıda Gönderimi ve Mevzuatlara Uyumluluk

Yurtdışına gıda ve bilhassa içecek gibi ürünlerin gönderimleri noktasında daima yasal prosedürlere ve mevzuatlara bir uyum sağlanması gereklidir. Tüm süreçlerin başarıyla yönetilmesi noktasında tüm profesyonel destekleri istediğiniz her zaman firmamızdan alabilme şanslarınız vardır.

Koronavürüs salgını hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken doların tavan yapması da maliyetleri arttırarak esnafımızı çok zor duruma sokmaktadır. Yurtiçinde ticaret durma noktasına gelmiştir. İşverenler alternatif çözümler arayışına girse de global bir salgınla karşı karşıya kalmaktayız. Yine de Avrupa Türkiye’ye göre biraz daha rahat bir ticaret içindedir. Biz Havakargo.org olarak bu süreci kolaylaştırmak adına elimizden geleni yapmaktayız.

On yılı aşkın bir süredir yurtdışı kargo hizmeti vermekteyiz. Bu süreçte bir çok tecrübe edindik. Bize gelen çağrılardan yurtdışına gıda gönderimlerinde karşılaşılan sorunların neler olduğunu ve nasıl çözüme kavuşturmamız gerektiğini, müşterilerimizi nasıl yönlendireceğimizi, dış pazarda hangi ürün talebi olduğunu, hangi ülkeye neler gönderildiğini analiz ettik. Gümrüklerde doğacak olan problemler ve prosedürler ülke ülke fark etmektedir. Yurtdışı gıda gönderimi, genel kargo dışında farklı taşıma sistemi olan bir kargo dalıdır.

Yurtdışı Gıda Gönderimi

Gönderilecek ürünün ilk önce bir markası ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan onaylı gıda üretim sertifikası olması gerekmektedir. Bu belgeler olmadan sağlıklı bir kargolama yapmanız mümkün değildir. Bazı kargo firmaları bu belgeleri sormaz. Uygun bir fiyat bilgisi söyler ve kargoyu alarak çıkışını sağlar. Bu ürün ilgili ülkede gümrüğe takılır. Ondan sonraki süreçte yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Gönderdiğiniz firmayı arayınca evrak eksikliğinden gümrükte takıldı derler. Gıda üretim sertifikanız var mı ve markanız var mı sorularını ileterek varsa bize iletin biz gümrükle bağlantıya geçelim denir. Yani bu bilgi size baştan verilmiş olsa bu problem olmaz. Burada önemli olan ürünün yasal ve sağlıklı bir şekilde koşullara uygun olarak gönderilmesidir. Ben yolladım paramı aldım ne yaparsa yapsın olarak düşünülemez. Maalesef bu şekilde çalışan bir çok kargo firması mevcut. Bizler ürünün alınışından teslimine kadar takibi sürdürerek müşterimizin yanında olmaktayız.

Gönderilen kargonun faturası, markası, üretim sertifikası haricinde raf ömrü ve ambalaj da önemlidir. Gönderilen ürün cam kavanozda ise bu ürünün kırılma olasılığı yüksektir. İstiflemede kargonun üzerine mutlaka başka bir yük konulmaktadır. Bu da kargonuzun kırılma olasılığını arttırır. Bunun en kolay çözümü sandıklamadır. Kırılabilecek hassas ürünlerin sandıklanmasını tavsiye ederim. Maliyet açısından fark yaratabilir fakat kargonun zarar görmeden gitmesi müşteri kaybınızı önler. Bozulabilir ürünler genel kargo dışında soğuk zincir olarak ürünün ısı derecesine göre özel olarak ayarlanmış bölmelerde taşınmaktadır. Genelde kargo ülkeye indikten sonra soğuk zincir bozulabilir. Ürün olarak gitmişse ise bekletilmeden gümrük işlemleri başlatılır. Gümrükten çıkan malzeme yine donduruculu araçlarla taşınarak teslimat saglanır.

0212 234 00 70 numaralı telefondan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı ilaç kargo gönderim hizmetimizden yararlanmak için burayı tıklayınız.
Yurtdışı kozmetik kargo gönderim hizmetimizden yararlanmak için burayı tıklayınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.