Image
Lübnan Kargo Gönderme

Lübnan Kargo Gönderme

Lübnan Kargo Gönderme

Lübnan Kargo Gönderme işlemleri son zamanlarda Türkiye’de artan üretim hareketliliğin bir yansıması olarak oldukça merak edilen bir konuya dönüşmektedir. Kargo işlemleriniz günümüzdeki etkin sistemler sayesinde kolaylıkla ve hızlıca gerçekleştirilebilmektedir. Lübnan ve Türkiye arasındaki ikili işbirlikleri ve ortaklıklara ek olarak ülkemizin artan üretim faaliyetleri ve kargo trafiğinin artması Lübnan kargo gönderme ile ilgili yönetmeliklerin iyileştirilmesinin önünü açmaktadır. Bu yazıda Lübnan kargo gönderme işlemlerinde yer alan Lübnan Kargo türleri  , gönderme ücretleri, gümrük işlemleri ve gerekli belgeler gibi bilgilere değineceğiz.

Lübnan Kargo Türleri

Lübnan kargo gönderme işlemlerinde zarf, doküman ve belge, ilaç, gıda, kozmetik, paket, koli, ihracat ürünleri, makine parçaları, spor malzemeleri, hediyelik eşyalar, numune ürünleri, mobilya ve çeşitli ev aletleri gibi birçok ürünün gönderilmesi mümkündür. Ancak bazı kargo ürünlerinin gönderimi yasalara bağlı olarak özel izne tabii durumdadır. Kargonuzun hatasız ve hızlı bir şekilde istenilen yere ulaştırılabilmesi için hangi tür maddelerin yasak olduğu veya özel izne tabii olduğunu bilmek sürecin hızlanması açısından oldukça yardımcı olacaktır. Lübnan kargo gönderme ürünlerinin listesi ise şu şekildedir:

 • Zarf
 • Doküman ve belge
 • Paket ve koli
 • İhracat ürünleri
 • Makine parçaları
 • İlaç Kargo
 • Gıda
 • Kozmetik
 • Spor malzemeleri
 • Hediyelik eşyalar
 • Mobilya
 • Numune ürünleri
 • Çeşitli ev eşyaları gibi maddeler kargolanabilecek ürünler yer arasında yer almaktadır.
Lübnan Kargo
Lübnan Kargo

Lübnan Kargo Gönderme Ücretleri

Diğer birçok ülkede olduğu gibi, Lübnan Kargo gönderim işlem fiyatlandırmaları malın; kilosu, boyutu, cinsi, alıcı adresi gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Doğal olarak bu tür değişiklikler sebebiyle Lübnan kargo gönderme ücretlerinde farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Size en uygun Lübnan Kargo fiyat teklifini almak için sitemizde bulunan iletişim araçlarından bize ulaşabilirsiniz.

Lübnan Kargo İhracat

Lübnan Kargo ihracat süreci göndereceğiniz malın cinsine göre bazı değişiklikler göstermektedir. Lübnan Kargo göndermek için gereken en önemli evraklar MSDS ve faturadır. MSDS belgesi gönderilecek mal ile ilgili tüm içerik ve güvenli taşıma koşullarını içerir ancak gönderilen her malzemenin bu belgeye ihtiyacı yoktur. Gönderilecek malın faturası gönderilecek malın içeriğini ve ücretini içermelidir. Kargo dışındaki ihracat işlemlerinde gereken diğer belgeler Paketleme listesi ve Yükleme talimatıdır. Paketleme listesi içerisinde, kamyon veya herhangi bir araca yüklenen paketlerin sayısı, Brüt kilosu ve net kilosu yazmalıdır. Yükleme talimatı ise; gönderilen “malın” hangi araca, nerede ve ne zaman yüklendiğinin yazdığı belgedir. Tüm bu belgelerde ayrıca gönderilen malın GTİP kodu da yer almalıdır. Bu belgeleri doldurduktan sonra beyannamenizi açtırabilir ve ihracat işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ek olarak Lübnan’a ihraç edilen ürünlerin etiketlerinde ağırlık, üretim ve son kullanma tarihleri, içeriği ve üretim yeri bilgilerinin bulunması zorunludur. AB normları genelde Lübnan için de geçerlidir. ISO üyesi olan Lübnan Standartlar Enstitüsü mevcut standartları gözden geçirmektedir. Kargo için gerekli belgelerinizi hızlı bir şekilde tam olarak tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lübnan Kargo
Lübnan Kargo

Lübnan kargo gıda gönderme

Lübnan kargo gönderme sürecinde kargo gönderecek kişiler birçok adımı veya soruyu merak edebilmekteler. Lübnan’a çok sayıda ürünün kargolama işlemi yapılabildiği gibi iyi bir kargolama hizmeti ve kargolama kurallarının takip edilmesiyle birlikte gıda gönderimi de mümkündür. Bazı ürünlerin ihracatında ise ilgili kurumlardan ön izin alınması gerekmektedir. Gıda, ilaç ve tıbbi cihazlar gibi ürünler için izin almak gerekebilir.

Özellikle gıda ve ilaç gibi ürünlerin açık bir şekilde etiketlenmesi ve menşeinin gösterilmesi gerekmektedir. Tüketim ürünlerinde etiketlerin Arapça, İngilizce veya Fransızca olması yeterlidir. Ürün etiketinde, üretim ve son kullanım tarihi, menşei, içindekiler ve ayrıca imalatçının unvanı ve mümkünse kalite standart bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Paketleme üzerinde hiçbir şekilde İbranice dili içeren ifadelerin yer almaması gerekmektedir, aksi takdirde ürüne Lübnan’a girişte el konulmaktadır. Lübnan’a ihraç edilecek ürünler ürünün yapısına, taşıma şekline ve iklim koşullarına göre güvenli bir şekilde paketlenmelidir.

Lübnan kargo ilaç gönderme

Lübnan kargo gönderme ile dünyanın birçok noktasına gönderilebildiği gibi yasalara ve izinlere uygun ilaçların da Türkiye’den Lübnan’a gönderilmesi mümkündür. Öte yandan yurt dışına ilaç gönderim sürecinde genellikle rapor veya çeşitli belgelerin talep edilmesi sebebiyle ilgili belgelerin yetkililere ibrazına ihtiyaç olabilir. Reçeteye ek olarak gönderim sebebi ve kullanım amacı türünde belgeler hazır olursa sorunsuz bir şekilde ilaçlarınızın Lübnan’a kargolanması mümkün olabilir.

Lübnan kargo kozmetik ürün gönderme

Lübnan Kargo gönderme ile kozmetik ürünlerinizin Türkiye’den Lübnan’a gönderilmesi mümkündür. Yani Parfümler ve vücut bakım kremleri gibi kozmetik ürünlerin prosedürlere uygunluğu dahilinde Lübnan kargo ile gönderilebilmektedir. Gerek kişisel gönderim gerekse de hizmet sunma amacıyla olsun rahatlıkla kozmetik içerikli kargolarınızı Lübnan’a gönderebilirsiniz.

Lübnan kargo gümrük işlemleri

Lübnan kargo gönderme ile Türkiye’den Lübnan’a yola çıkan ürünler Lübnan gümrük noktalarına vardıktan sonra güvenlik amacıyla çeşitli kontrollerden geçirilir. Lübnan kargo gümrük işlemlerinde belge, evrak veya numune gibi kargo maddelerinin gümrük süreci çoğunlukla problemsiz devam eder ve kargolar sıkıntısız şekilde gümrükten geçer. Ancak yine de yetkili makamlar gümrük kontrol kurallarına bağlı olarak kargolarda inceleme yapabilirler.

Lübnan kargo ihracat ürünleri

Çeşitlenen, derinleşen ve hareketlenen ekonomik faaliyetlerin ışığında çok sayıda ürünün Lübnan kargo gönderme sayesinde ihracat amacıyla gönderilmesi mümkündür. Türkiye’den Lübnan’a ihraç edilen başlıca ürünler arasında sigara ve tütün mamulleri, motorlu kara taşıtları, şekerleme ve unlu mamuller, balıkçılık ve su ürünleri, bitkisel yağlar, demir-çelik profilleri ve sıhhi kağıt ürünleri gibi ürünler yer almaktadır.

Lübnan Kargo
Lübnan Kargo

Lübnan Kargo gerekli belgeler

Lübnan Kargo gönderme işlemlerinde gerekli belgeler arasında en önemlileri MSDS ve faturadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi MSDS adlı belge gönderilecek ürünle alakalı bütün içerik ve güvenli taşıma şartlarını içermektedir. Ancak her kargo MSDS belgesine ihtiyaç duymayabilir. Gönderilecek kargonun faturası gönderilecek kargonun içeriği ile ücretini içermek zorundadır. Kargo haricinde ihracat faaliyetlerinde gerekli diğer belgeler ise Paketleme listesi ve Yükleme talimatıdır. Lübnan kargo gönderme işlemlerinizde gerekli belgeleri hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lübnan Kargo dikkat edilmesi gerekenler

Lübnan Kargo gönderme işlemlerinizin sıkıntısız bir şekilde halledilebilmesi için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar arasında en mühimi istenilen çeşitli belgelerle alakalı olabilmektedir. Lübnan Kargo evraklarınız tam, eksiksiz ve doğru olmalıdır. Gerekli belgelerinizin tam olması, paketlemenizin özenli ve malzemenin zarar görmeyecek bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir.