Image

Avustralya Uçak Kargo

Avustralya Uçak Kargo

Türkiye pazarında önemli bir yere sahip olan Avustralya, ticaret açısından da Türkiye ile ilişkileri oldukça önem kazanmaya başladı. Ticaret ilişkilerinde uçak kargo da büyük önem kazandı. Avustralya Türkiye pazarının çeşitlenmesini de sağladı.

Türkiye – Avustralya Ticaret İlişkileri

Avustralya özellikle gıda, enerji alanında ihracat yapılan önemli ülkelerden birisidir. Avustralya yenilebilir enerji, doğal gaz, demir ve maden ürünlerinde zengin ülkeler arasında yer alıyor. Bu açıdan ithalat yönünde Türkiye ile iyi ilişkilere sahiptir. Ortalama olarak 1.000.000 dolar ithalat hacmine sahip ülkelerden biridir. İthal ettiği ürünlerin başında gıda yer alıyor. Sebze ve meyve ithalatı gerçekleştiriyor. Bu ticaretler uçak kargo ile sağlanıyor.

Avustralya Uçak Kargo Gönderimi

Türkiye’ den Avustralya’ ya uçak kargo gönderimi oldukça uzun zaman ve maliyet oluşturuyor. Bu alanda firmaların sunduğu uçak kargo hizmeti ile ortalama olarak 14 saatte kargo ulaştırılabiliyor. Diğer deniz ve karayolu ile gönderiler haftalar, aylar sürebiliyor. Türkiye’ ye mesafesi 12.500 kilometredir. Bu açıdan uçak kargo oldukça kolaylık sağlıyor. Kısa sürede ve zamanında kargolar ulaştırılıyor. Ortalama olarak en fazla 72 saatte kargolar alıcıya teslim edilebiliyor.

Uçak Kargo Tercih Etme Sebepleri

Özel olarak gönderilmek istenen ürünlerin zarar görmeden, bozulmadan taşınabiliyor. Özel olarak ambalajlama yapılıyor. Kargonun zarar görmemesi için gerekli koşullar sağlanıyor. Özellikle deniz ve karayolu ulaşımının yer almadığı ülkelere hava yolu ile kargo gönderimi avantaj oluşturuyor. Bu ülkelere uçak kargo hizmeti ile hızlı ve güvenli bir şekilde kargolar alıcıya ulaştırılıyor. Bir sebeplerden biri de uçak kazalarının karayolu ve deniz yoluna göre daha az olmasıdır.

Uçak Kargo İle Gönderim Güvenilirdir

Uçak kargo ile kargo gönderimi diğer yöntemlere göre en güvenilir kargo taşıma hizmetlerinden biridir. Hem daha hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırılması hem de daha güvenli olması sebebi ile insanlar tarafından oldukça tercih edilen yöntemlerdendir. Karayolunda kaza olasılıkları gibi durumların söz konusu olması sebebi ile, hava yolu ile kargo gönderiminde daha az kaza olması nedeniyle bu risklerde ortadan kalkmış oluyor. Dünyanın her yerinden yeni insanları hedef kitlesine katıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.