Image
Almanya Uçak Kargo 2022

Almanya Uçak Kargo 2022

Almanya Uçak Kargo

Günümüzde alanında uzman kişi ve kurumlar ile Türkiye’ den Almanya’ ya kargo gönderimi oldukça kolaydır. Almanya’ da Türk nüfusu oldukça fazladır. Bunun için de uçak ile kargo gönderimi de giderek artmaktadır. Bunun temel sebebi de daha hızlı gönderim imkanı sağlamasıdır. Artan uçak kargo firmaları da bunda bir etkendir.

Uzun yıllardan beri Türk vatandaşlarımızın en çok yerleştiği ülkelerden biri olan Almanya ile ticari ve kişisel ilişkiler sürekli devamlılık içindedir. Bu nedenle almanya kargo taşımacılığı yapılan en yoğun ülkelerin ilk sırasında Almanya gelir. Ülkemizden Almanya ve diğer ülkelere göndereceğiniz evrak, paket, koli, numune gibi her türlü kargonuz uygun fiyat garantisi ile hızlı ve güvenli bir şekilde firmamız tarafından gerçekleştirilir.

Türkiye’den çıkan tüm kargoların yüzde yüzü Almanya gümrüğünden geçmektedir. İlgili ülke dünya üzerinde tüm almanya uçak kargo gönderilerinin toplandığı ve gümrüklenerek dağıtımının yapıldığı yerdir. Zaten global dünyanın en büyük ve en iyi taşımacılık firmalarının merkez üstü burasıdır. Almanya uçak kargo ile alakalı bilgi ve destek alabilmek için çağrı merkeziyle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Almanya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Almanya’ ya hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimleri yapılabilmektedir. Bunun için genellikle uçak kargo tercih edilmektedir. Kargoların hızlı bir şekilde alıcıya ulaşması ve güvenli bir şekilde gitmesi oldukça önemlidir. Almanya’ ya kargo göndermek isteyen kişiler şu adımları izleyebilir;

  • Uçak Kargo gönderimi için öncelikle fiyat hesaplaması yapmak gerekir.
  • Fiyat hesaplaması için gönderilecek olan kargonun en, boy ve yükseklik ölçüleri alınmalıdır.
  • Kargo ağırlığı belirlenmelidir.
  • Kargo ölçümleri tamamlandıktan sonra ücret belirlenir.
  • Kargo ücretini ödeyerek kargoyu teslim etmek

Bu adımlar izlenerek kolayca Almanya’ ya kargo gönderimi yapılabilmektedir.

almanya uçak kargo

Kargo Toplama İşlemlerimiz

Almanya Kargo hizmetlerimizden faydalanmak isteyen müşterilerimizin firmamıza telefon ya da online olarak ulaşmaları halinde gün içerisinde kuryemiz tarafından kargonuz adresinizden konşimento karşılığında teslim alınır ve yönlendirilmesi yapılır. Firmamızın tüm yurt dışı hizmetleri kapıdan kapıya teslimat şeklinde olup, müşterilerimizin farklı bir teslimat şekli isteği halinde ise ona uygun bir teslimat gerçekleştirilir.

Almanya Kargo Kabul İşlemleri

Yasal olan her ürün için Almanya‘ya firmamız tarafından gönderimi sağlanır. Daha hızlı ve güvenli olması nedeni ile genellikle kargo taşımacılığında firmamız tarafından hava yolu tercih edilir. Daha büyük paketlerin ulaşımında kara yolu tercih edilse de gönderinin acil olması durumunda yine hava yolu tercih edilir. Ancak gönderim ücreti diğer sisteme nazaran hava yolu kargo taşımacılığı biraz daha pahalıdır.

Almanya Kargo Gümrük İşlemleri

Almanya’ya ulaştırmak istediğiniz kargolarınız ülkeye girişinde güvenlik ve gümrük kontrolünden geçirilir. Genellikle evrak, pasaport, vize evrakları gibi doküman tarzı paketlerde ve numune gönderiminde herhangi bir sorun çıkmaması ile birlikte gönderinin türüne ve Almanya hükümetinin gümrük uygulamalarına bağlı olarak incelemeye alınabilir. Bu durumda gümrük muafiyet tutarının aşılması durumunda gönderici y da alıcı gümrük vergisi ödeme durumunda kalabiliyor. Bu işlemler paket gönderimi talebi esnasında firmamız tarafından göndericiye aktarılmış oluyor.

Almanya uçak kargo
Almanya uçak kargo

Almanya Hava Kargo Gönderimi

Firmamız tarafından taşımacılığı yapılan kargonuzun gümrükte vergi çıkması durumunda eğer alıcı birey ise vergini kabul edilip edilmediği konusunda kendisine sorulur ve kabul edilirse kuryemiz tarafından teslimata çıkarılır. Ancak alıcı eğer şirket gibi tüzel ise anlaşmalı olduğu gümrük müşaviri bu aşamada devreye girer ve işlemleri tamamlar. Eğer istenirse paket gümrük müşavirine teslim edilir ya da kuryemiz ile adrese teslimi gerçekleştirilir.

Almanya Kargo Deneyimli Bir Firmadır

Yılların birikimi ve deneyimi ile müşterilerimize son derece güvenli ve hızlı kargo hizmeti veren firmamız müşterilerimizin talebi doğrultusunda paketler gönderim adresinden alınarak belirtilen adres merkezine kadar tamamen bizim sorumluluğumuzdadır. Alıcı kargosunu dilerse varış merkezinden de teslim alabilir.

Almanya Uçak Kargo Fiyatları

Almanya Uçak kargo gönderim ücretleri çok yüksek miktarlarda değildir. Ortalama olarak 5 kg ağırlığa sahip bir kargo için 61 Euro, 10 kg için 100 Euro ve 20 kg için de 180 Euro ücret ödenir.

Uçak Kargo Kaç Günde Gider?

Türkiye’ den Almanya’ ya gönderim süreleri ortalama olarak 1 iş günüdür. Genellikle 1 gün içinde alıcıya teslim edilmektedir. Pazar günleri hariç diğer günler günlük uçuşlar ile kargolar gönderilmektedir.

Almanya uçak kargo

Geçmişten bu yana pek çok Türk vatandaşının ikamet ettiği ve yerleştiği ülkelerden biri olan Almanya Kargo Dünya üzerinde tüm kargoların dağıtıldığı, Türkiye’den çıkan kargoların yüzde yüzünun gümrükleme işlemlerinin yapıldığı yer olan Almanya pek çok dünya şehrine vermiş olduğumuz hizmet gibi Almanya ya da uçak kargoyu kullanarak kargonuzu Almanya da istediğiniz yere göndermek mümkün.

Gönderimini yapmak istediğiniz kargonuzu İstanbul’da bulunan merkez ofisimize yollayarak, ekibimiz tarafından sürevlendirilir ve operasyon lanmasi yapılır. Kargonuz süreçlendirmesi  yapılırken aynı zamanda kargonuzun boyuna, ölçüsüne ağırlığına, göndermek istediğiniz ülke ya da şehirin uzaklığına ve seçmiş olduğunuz servis hizmetine göre fiyat değişkenliği göstermektedir.

Aynı zamanda paketinize tanımlamış olduğumuz kodu kullanarak kargo takip hizmetini kullanarak kargonuz hakkında an ve an haberdar olabilirsiniz. Ulaştırmak istediğiniz kargonun cinsine göre prosedür değişikliği olmaktadır. Örneğin ilaç ve kozmetik tipi paketlerimiz de, 16 maddeden oluşan MSDS formunu tarafımıza iletmeniz gerekmektedir